Kandydat na Burmistrza Szklarskiej Poręby

Ryszard Rzepczyński

Dziesięć lat od 2005 roku do 2015 roku pracowałem na stanowisku zastępcy burmistrza Karpacza. Byłem odpowiedzialny za pozyskiwanie środków zewnętrznych, współpracę z organizacjami pozarządowymi, promocję miasta oraz kulturę i oświatę. Dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami zagranicznymi i krajowymi zrealizowaliśmy w tym czasie kilkadziesiąt inwestycji na kwotę ponad 50 mln złotych i uzyskaliśmy ich dofinansowanie w wysokości ponad 25 mln złotych. Był to dobry czas dla miasta.
Wprowadzony z mojej inicjatywy budżet partycypacyjny pozwolił mieszkańcom na zgłaszanie i decydowanie o realizacji mniejszych i większych projektów na terenie dzielnic.
Mam bogate doświadczenie samorządowe w 1998 roku zostałem po raz pierwszy radnym i byłem nim do końca roku 2004. W Radzie Miejskiej pełniłem funkcję przewodniczącego Komisji Kultury, Oświaty i Młodzieży przez 6 lat.
Od 1991 roku pracowałem jako nauczyciel w Szkole Specjalnej i równolegle w Szkole Społeczne STO i Liceum Ogólnokształcącym.
Obecnie prowadzę działalność gospodarczą oraz społecznie działam w LGD Partnerstwo Ducha Gór, w którym zajmuję się promocją i certyfikacją produktów lokalnych z Karkonoszy.
WYKSZTAŁCENIE
1990 -Ukończyłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim z oceną bardzo dobrą i uzyskałem tytuł magistra pedagogiki
2008-ukończyłem Podyplomowe Studia Menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu
2009 -ukończyłem Podyplomowe Studia Komunikacji Społecznej i Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu
1997-Ukończyłem Studia Podyplomowe w zakresie historii na Uniwersytecie Wrocławskim z wynikiem bardzo dobrym
2001-Ukończyłem Studia Podyplomowe w Kolegium Karkonoskim z zakresu zarządzania oświatą z oceną bardzo dobrą
1998-Ukończyłem kurs Przewodników Górskich PTTK z 6 lokatą
1994-Ukończyłem Kurs Kwalifikacyjny z zakresu Pedagogiki Leczniczej
1997 -Ukończyłem grupowy trening Balintowski
1991- Ukończyłem Szkołę Podchorążych Rezerwy w Wyższej Oficerskiej Szkole Wojsk Pancernych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, o kierunku wojska pancerne z 11 lokatą
PRYWATNIE
Urodziłem się 14 marca 1966 w Gorlicach w Beskidzie Niskim. Tu poznałem góry, zawiązałem pierwsze przyjaźnie, które przetrwały próbę czasu, a także zdobyłem mistrzostwo województwa nowosądeckiego w koszykówce szkół podstawowych i średnich oraz zostałem laureatem olimpiady historycznej.
Po zdaniu matury w Liceum im. Marcina Kromera wyjechałem na studia do Wrocławia.
Na Uniwersytecie Wrocławskim poznałem Dorotę wówczas studentkę resocjalizacji. Pobraliśmy się 10 sierpnia 1991 roku w dniu św. Wawrzyńca patrona ludzi gór i zamieszkaliśmy u stóp Śnieżki. Żona pracuje jako pedagog szkolny oraz prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Nasz syn Antoni jest obecnie studentem drugiego roku psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
PASJE
Góry, sport i historia były zawsze ze mną, czy to w czasach młodości podczas pierwszych wędrówek po Bieszczadach i Beskidach, czy też teraz. Wędruję, biegam, jeżdżę na nartach i skitourach. Od czterech lat zawsze w pierwszy weekend lipca biorę udział w marszu na 100 km z Gildią Przewodników Sudeckich, w bardzo osobistym sprawdzianie swojej siły woli i charakteru. Już trzykrotnie udało mi się po ponad 30 godzinach wysiłku pokonać dystans 100 km.
Od czasów studenckich, kiedy to po raz pierwszy prowadziłem wędrowny obóz w Karkonoszach jestem zafascynowany naszymi górami. Dlatego zawsze w wolnych chwilach wyruszam na karkonoskie wędrówki, a od kilku lat fotografuję i prowadzę niesystematycznie blog www.jacsie.pl , który w 2016 roku trafił do finału Blog Day 2016 w konkursie na najlepszy blog z Dolnego Śląska. Poznając bliżej karkonoską historię kilkanaście lat temu w wymyśliłem i zorganizowałem kilka edycji Tragarii czyli Mistrzostw Tragarzy Lektyk imprezy odwołującej się do starej karkonoskiej tradycji. Opublikowałem wiele artykułów o historii Karkonoszy i byłem jednym z twórców pierwszego z cyklu Bajkowych Przewodników po karkonoskich miejscowościach.

W tym roku mija dokładnie 20 lat od mojego zaangażowania się w sprawy samorządowe. Wiele informacji o mnie możecie Państwo znaleźć w internecie. Można o mnie przeczytać, można mnie posłuchać.
Zapraszam:

Napisz do mnie


*pola wymagane