Kandydat do Rady Miejskiej – Okręg nr 10

Radek Przybylski

Nazywam się Radek Przybylski, rocznik 1978, jestem mieszkańcem Szklarskiej Poręby. W tym mieście się urodziłem i wychowałem. Tu mam rodzinę, znajomych i przyjaciół, przez co jestem mocno związany z tym miejscem.
Moją największą pasją jest muzyka, stąd kierunek mojej edukacji, czyli Wydział Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyką zajmuję się czynnie od wielu lat udzielając się w wielu zespołach, teatrach oraz stale podnosząc swoje umiejętności. Mam na koncie wiele własnych występów i koncertów, również kilka ciekawych wydarzeń w charakterze organizatora imprez. Chętnie dzielę się swoją wiedzą ucząc gry na perkusji. Uwielbiam także jeździć na rowerze a zimą na nartach. Od wielu lat pracuję jako instruktor narciarstwa, co daje mi wiele satysfakcji a także pozwala na obcowanie z górami, bez których nie wyobrażam sobie życia.
Wielu rzeczy, które potrafię i lubię robić nauczył mnie mój ojciec: wszelkiego rodzaju majstrowanie, konstruowanie, budowanie. Zawsze wpajał mi, żeby koncentrować się na pracy, robić fachową robotę i zawsze na koniec po sobie posprzątać. Sprawdza się to zarówno w pracy jak i w życiu.
W życiu zawodowym zajmowałem się także obsługą klienta w hotelach a od kilku lat prowadzę własne pokoje gościnne. Mam często okazje do rozmów z turystami, między innymi o ich odczuciach oraz oczekiwaniach wobec Szklarskiej Poręby jako kurortu. Z drugiej strony znam też wielu miejscowych oraz ich problemy związane z funkcjonowaniem naszego miasta, z punktu widzenia mieszkańca.
Osobiście bardzo nie lubię śmiecenia w przestrzeni publicznej, na szlakach, w lasach. Również smuci mnie widok zapuszczonych terenów przydomowych, o które mieszkańcy czasem zwyczajnie nie dbają. Uważam, że Miasto również mogłyby bardziej skupić się na wizerunku wielu zakątków Szklarskiej Poręby. Mieszkam tu i tak jak lubię porządek (względny) we własnym domu, tak samo dobrze chciałbym się czuć spacerując po naszym mieście.
Nie ma ludzi idealnych. Mnie też z pewnością daleko do ideału ale postanowiłem startować do Rady Miejskiej, bo chcę tu nadal mieszkać i czuć się tu dobrze. Wiem, że warto się starać i że da się zrobić wiele dobrego, i lepiej podjąć to wyzwanie, niż czekać aż samo się zrobi.

Napisz do mnie


*pola wymagane