Kandydat do Rady Miejskiej – Okręg nr 9

Kamil Kasperowicz

Mam 34 lata i od urodzenia mieszkam w Szklarskiej Porębie. Z wykształcenia jestem Technikiem Organizacji Reklamy oraz Instruktorem Snowboardu. Jestem radnym obecnej kadencji. Poważnie oraz aktywnie podchodzę do swojej roli w samorządzie. Przez ostatnie 4 lata poruszyłem wiele tematów istotnych dla mieszkańców naszego miasta. Złożyłem wiele interpelacji do obecnego Burmistrza, które są dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej, między innymi w sprawie potrzeby budowy nowej oczyszczalni ścieków w mieście, braku aktualnego Studium Zagospodarowania Miasta co umożliwia ich ciągłe powstawanie oraz umowy zawartej między miastem Szklarska Poręba a spółką Sudety Lift.
Ten ostatni temat jest mi najbliższy, ponieważ obserwuję od lat działania spółki na Ski Arenie Szrenica. Doprowadziłem do powstania specjalnej komisji badającej tą umowę, która wskazała liczne uchybienia i błędy w umowie i respektowaniu jej zapisów. W następnej kadencji zamierzam doprowadzić do renegocjacji tej umowy, tak żeby zawierała zapisy gwarantujące zabezpieczenie interesów miasta, a nie tylko spółki Sudety Lift. W tym momencie takich obostrzeń nie ma co skutkuje słabym zaangażowaniem Spółki w utrzymanie tras zjazdowych w rejonie Szrenicy między innymi trasa zjazdowa FIS nie została uruchomiona przez ostatnie 8 lat a w ostatnim sezonie Lolobrygida otwarto dopiero po feriach.
Dzięki pracy w Radzie Miejskiej jestem przygotowany do analizy zmian Planu Zagospodarowanie Przestrzennego i aktywnie oraz szczegółowo je analizuję. Z wieloma zapisami się nie zgadzam. W przyszłej kadencji zamierzam bronić miejskiego terenu usług sportu znajdującego się pomiędzy ul. Turystyczną, a rzeką Kamieńczyk przed zabudową. W przygotowywanym Planie Zagospodarowania Przestrzennego burmistrz dopuścił zabudowę tego terenu. Uważam jednak, że teren ten nie powinien być zabudowywany, lecz stanowić otwartą przestrzeń usług sportu.
W obecnej kadencji udało mi się także doprowadzić do remontu ulic znajdujących się w moim okręgu wyborczym: górnego odcinka ul. Okrze i ul. Turystycznej oraz do rozpoczęcia prac przy ul. Stromej.
Jako radny staram się aktywnie działać aby Szklarska Poręba stawała się lepsza.

Napisz do mnie


*pola wymagane