Kandydat do Rady Miejskiej – Okręg nr 8

Cezary Karwowski

Mam 65 lat i jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Żonaty, mamy dwójkę dzieci i dwóch wnuków. Czas wakacji i ferii wykorzystujemy na przekazanie im naszych pasji: zimą jeździmy na nartach a latem dużo chodzimy po Karkonoszach. Jestem aktywnym sportowcem, aktualnie gram w tenisa ziemnego, dużo chodzę i pływam. Biorę czynny udział w zajęciach organizowanych w MOKSiAL-u w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Marzeniem żony i moim było uciec od wielkomiejskiego zgiełku i znaleźć w górach nasze miejsce do życia. Spośród wielu możliwości i miejsc wybór padł ostatecznie na Szklarską Porębę. Miejscowość spełniła większość naszych oczekiwań i nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji.
Jesteśmy posiadaczami niedużego pensjonatu w Szklarskiej Porębie Górnej. Budynek jest przedwojenny, co wiąże się z koniecznością stałej pracy nad utrzymaniem go w należytym porządku. Większość robót wykonuję osobiście. wykonywane przez mnie prace remontowe i różnego rodzaju poprawki mają na celu zabezpieczenie i upiększenie budynku oraz terenu przyległego. Aktualnie poprawiamy elewację i izolację pionową, sami bo o pracownika jest tu bardzo ciężko.
Renowacja elewacji budynków poprawiłaby wizerunek miasta co jest istotne dla pozytywnego postrzegania prze przybywających do naszego miasta turystów.
Większość czasu zawodowego poświęciłem na zarządzanie nieruchomościami wysoko gabarytowymi czyli: biurowcami i osiedlami mieszkaniowymi. Posiadam uprawnienia: zarządcy nieruchomościami oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami. rzez wiele lat pracując na stanowiskach kierowniczych miałem sposobność kontaktu z ludźmi. Moim dorobkiem zawodowym jest 35 lat pracy z czego większość w charakterze zarządcy administracyjnego.
Żyję bardzo aktywnie i po przybyciu do Szklarskiej Poręby od razu zaangażowałem się w sprawy lokalne. W porozumieniu z okolicznymi sąsiadami doprowadziliśmy do podjęcia decyzji przez władze o remoncie ulicy Odrodzenia, który to ma być wykonany do połowy października bieżącego roku. Po dwóch latach starań jest szansa że mieszkańcy i turyści będą dojeżdżać do posesji nie niszcząc samochodów. Jest to wynik inicjatywy i konsolidacji mieszkańców. W taki sposób, razem można by wiele zmienić. Trzeba tylko chcieć, dlatego zdecydowałem się kandydować na radnego Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie.
Jako radny chciałbym się skupić na: przeciwdziałaniu niszczeniu rekreacyjnego i turystycznego charakteru miasta poprzez ograniczenie a wręcz skończenie z powstawaniem bloków-apartamentowców, chcę aktywnie działać na rzecz rozwoju infrastruktury dla narciarzy: lepsze i nowe wyciągi i stoki oraz doprowadzić do powstanie nowych parkingów.

Napisz do mnie


*pola wymagane