Kandydatka do Rady Miejskiej – Okręg nr 11

Asia Krawietz

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu.
Pochodzę z Jeleniej Góry, a w Szklarskiej Porębie zamieszkałam w roku 2000 i od tego czasu pracuję jako nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego w ZSOiMS im. J.I.Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie oraz jako tłumacz przysięgły języka niemieckiego.
Moją wielką pasją są góry, w szczególności region, w którym mieszkam. Od dwudziestu lat jestem Przewodnikiem Sudeckim, pilotem wycieczek zagranicznych oraz licencjonowanym przewodnikiem po czeskiej Pradze.
Angażuję się w działania lokalnej społeczności poprzez pracę w wolontariacie sportowym oraz działanie na rzecz stowarzyszeń. Pełnię funkcję sekretarza w Klubie Sportowym Szrenica oraz należę do Towarzystwa Sportowego Regle.
Jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek: Tosi i Hani, które uczą się i trenują sport w naszym mieście.
Wolny czas staram się spędzać aktywnie. Amatorsko trenuję bieganie i przygotowuję się do startów w ultramaratonach górskich, narciarstwo biegowe i zjazdowe, pływanie oraz kolarstwo górskie.
Startuję w wyborach do Rady Miasta Szklarska Poręba ponieważ chciałabym mieć wpływ na decyzje dotyczące oświaty w naszym mieście oraz pracować nad rozwiązaniami systemowymi pozwalającymi na wyrównywanie szans dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk, aby mogły rozwijać swoje pasje oraz trenować sport. Moim celem jest wspomaganie lokalnych organizacji społecznych i stowarzyszeń w ich działaniu na rzecz mieszkańców miasta.
Chciałabym, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać ze Szklarskiej Poręby w poszukiwaniu lepszych perspektyw.
Punkty do programu wyborczego:
– opracowanie rozwiązań systemowych na rzecz edukacji w naszym mieście, wzbogacenie oferty edukacji poza programem nauczania.
– pozyskanie środków na rozbudowę infrastruktury szkół i przedszkola
– opracowanie programu dającego możliwości trenowania sportu przez dzieci i młodzież. Poprawienie dostępności do infrastruktury sportowej (wyciągi, zajęcia na trasach biegowych)
Jest też wiele zagadnień dotyczących mojego okręgu wyborczego:
– problem zdewastowanej Huty Julia oraz terenu do niej przylegającego, który obecny właściciel zagrodził, odcinając tym samym najkrótszą drogę do miasta i kościoła. Jest to największy problem dla niezmotoryzowanych starszych mieszkańców.
– budowa utwardzonej drogi dojazdowej do posesji na Osiedlu Huty.
– przyłączenie sieci gazowej do Osiedla Huty
– termomodernizacja starych, często zabytkowych
– góry śmieci zalegające na ścieżce prowadzącej z Huty do Miasta pod skałami Baszty, brak śmietników
Mój pomysł dotyczący samego Osiedla Huty:
– pozyskanie środków na termomodernizację starych budynków oraz nawiązanie do poniemieckiej historii osiedla hutników – dawniej nosiło ono nazwę „Mlecznej Drogi” , a na fasadzie każdego z budynków znajdowała się nazwa poszczególnej planety.
Na parkingu obok Przedszkole Samorządowego można umieścić wystawę reprodukcji starych rycin i widokówek ukazujących dawną „Mleczną Drogę”, budynek przedszkola jako leśniczówkę oraz pracę zrujnowanej obecnie Huty Julia, dawniej Józefiny.
Mój cytat: „Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu”
Pablo Picasso

Napisz do mnie


*pola wymagane