Kandydat do Rady Miejskiej – Okręg nr 7

Adrian Fitzet

Mieszkam w Szklarskiej Poręby od 1996 roku. Jestem żonaty, mam dwoje dzieci.
Z wykształcenia jestem technikiem budowlanym i nauczycielem. Studiowałem w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Zielonej Górze na wydziale matematyki, fizyki i chemii.
Od 16 lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuję się projektowaniem i sprzedażą rozwiązań do biur i przestrzeni publicznej. Do sukcesów zawodowych na obszarze lokalnym mogę zaliczyć, projekt i wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie i w Karpaczu we współpracy z pracownią architektoniczną JAI Architekci.
Po pracy spędzam czas z rodziną, która jest moją największą pasją. Wspólnie chodzimy w góry, jeździmy na rowerach i gramy w badmintona. Zimą, jak dopisze śnieg, jeździmy na nartach.
Działam w zarządzie i klubie badmintona- SET w Szklarskiej Porębie. Klub działa już kilka lat i propaguje aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych. Wynikiem tych starań są sukcesy dzieci na zawodach wojewódzkich.
Kandyduję na radnego pierwszy raz. Chciałbym rzeczywistego wpływu mieszkańców na podejmowane przez Radę Miasta decyzje i projekty realizowane w Szklarskiej Porębie. Planuję aktywną współpracę z wyborcami. Będę zachęcał do dialogu i aktywizował do wspólnego działania.
W radzie Miejskiej chcę zajmować się:
a/ wprowadzeniem Budżetu Obywatelskiego i konsultacjami społecznymi w najważniejszych sprawach miasta
b/ pracami nad koncepcją zagospodarowania centrum miasta w oparciu o ograniczony lub wyprowadzony ruch samochodowy, zmianami w komunikacji w oparciu o budowę obwodnicy i stworzeniu nowych parkingów wielopoziomowych i stworzenie ścieżek i atrakcji wzdłuż rzeki,
c/ wprowadzeniem programu Karty Mieszkańca Szklarskiej Poręby, która będzie pomagała w życiu codziennym mieszkańcom . Z racji wykonywanego zawodu mam duże doświadczenie handlowe, więc mogę zająć się pozyskiwaniem partnerów do projektu.
d/ projektem pomocy zdrowotnej w święta i w nocy. Jako ojciec dwójki dzieci, wiem jaki to ważny problem dla rodziców i ludzi starszych, którym potrzebna jest doraźna pomoc medyczna.

Napisz do mnie


*pola wymagane